• Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(GTA SA) Carl Johnson'ın Hikayesi
#1
Hepimizin severek oynadı GTA San Andreas'ın asıl hikayesini hiç merak ettiniz mi?

CJ'in hayatı, Ballas'larla olan savaşı, geçmişte yaşadıkları. 

GTA SA; Başlarken (1992)

QQlJBj.jpg


Ana karakterimiz Carl Johnson‘ın (CJ‘in) kardeşi Sweet, annesinin öldüğünü haber verir. Annesinin evine cenaze için, 1987’de taşındığı Liberty City‘den Los Santos‘a geri dönüşüyle oyun başlar. Taksi ile giderken bir polis CJ‘i durdurur ve polis arabasına alır. Arabada annesini Tenpenny‘nin öldürdüğünü öğrenir.

C.R.A.S.H adı ile bilinen hain polisler, Los Santos Polis Teşkilatı‘na bağlı memurlardır, çete ilişkilerinden kendilerine şantaj ve tehditle çıkar sağlarlar. Tenpenny ve Pulaski, C.R.A.S.H olarak bilinen polislerdendir.
Annesinin evinde Big Smoke ile karşılaşır ve Big Smoke ile birlikte annesinin cenazesi için mezarlığa giderler. Cenazede kardeşleri ve yakın arkadaşı Ryder vardır. Cenazede Ballas‘lar onlara saldırır ancak sağ sağlim Grove Street‘e dönmeyi başarırlar.

Bir gün CJ‘in arkadaşı Cesar arar, Ryder ve Big Smoke‘un çeteye ihanet ettiğini gösterir. CJ otoparkta çete savaşı olduğunu görür, kardeşi yaralanmıştır. Gidip herkesi öldürür. Olay yerine gelen polisler onları tutuklar. Ancak Tenpenny onu kendi aracına bindirir ve Angel Pine adındaki küçük bir kasabaya bırakır. Kardeşi Sweet ise kurşun yaralarından dolayı tedavi altına alınır.

Bir süre Los Santos dışında yaşamını sürdürür. Sonra The Truth‘un yardımı ile San Fierro‘ya gider, arabalar ve garaj işlerinde çalışır. San Fierro‘da bize ihanet eden Ryder ölür. Oradan da Las Venturas‘a geçer ve kumarhane işleri ile ilgilenir. Bu sırada Tenpenny onu çağırır ve iş yaptırır. Fakat CJ Bu kez hiç niyetli değildir. Tenpenny kaçar fakat Pulaski kaçamaz. Pulaski, CJ tarafından öldürülür. Sonra tekrar Los Santos‘a döner. Fakat her şey çok değişmiştir.

Ballas‘lar bütün bölgelerin sahibi olmuştur ve Grove Street ailesi dağılmışır. CJ en sonunda Big Smoke‘un fabrikasına gider ve Big Smoke‘u öldürür, fakat Tenpenny paraları alıp kaçar. Giderken makineleri patlatır ve yangın çıkarır. Tenpenny, bir itfaiye aracına binip kaçmaya devam eder, Sweet itfaiyenin arkasına atlar ve tutunur. İtfaiyede Tenpenny‘nin arkadaşı çıkar ve Sweet‘i aşağı atar. CJ hemen merdivenin altına gelir ve Sweet arabanın üstüne düşer. En sonunda CJ itfaiyeye yandan çarparak itfaiyeyi köprüden aşağı atar. Aşağı indiklerinde Tenpenny‘nin arkadaşı ölmüş, Tenpenny ise bir kolu bir de bacağı kopmuş ve kanlar içinde ölmüş olarak yerde yatmaktadır.
1
  Cevapla
#2
Bacağı ve kolu mu kopmuş? hiç farketmedim..
  Cevapla
#3
(08-23-2016, 11:20 AM)Edward Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Bacağı ve kolu mu kopmuş? hiç farketmedim..

Bende fark etmemiştim Big Grin
1
  Cevapla


Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi


10tl.net Destek Forumu -

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping