Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Windows 10 İle Beklenen Yeni 'Kesin' Özellikler
10-28-2014, 05:50 PM, (Son Düzenleme: 10-28-2014, 05:51 PM, Düzenleyen: Ciri.)
Durum
Ciri
Root
Administrators
Yorum Sayısı: 5,676
Rep Puanı: 0
Windows 10 İle Beklenen Yeni 'Kesin' Özellikler
m8byEV.jpg

Microsoft, Windows 10 için öneri kutusu sunarak, Windows 10 Teknik Önizleme versiyonuna ne gibi yeniliklerin gelebileceğine dair bilgi toplamaya başladı. Dilerseniz siz de öneri kutusunda beğendiğiniz 20 favori özelliği oylayabilirsiniz.

Oylama bitmeden kesinleşmiş listeden bahsetmek de mümkün olmuyor. Fakat başlangıç menüsünün geri gelmesiyle Microsoft’un kullanıcı odaklı bir işletim sistemiyle döndüğünü söyleyebiliriz.

Microsoft’un listesinde en çok oy alan özelliklere, sırasıyla bir göz atalım:

Windows Gezgini için sekme açma özelliği
Windows Gezgini kullanıcılarına, internet tarayıcılarından alışılan kullanım çeşitliliğini sunacak olan bu özellik, Mac OS X’te uzun süredir var. Kullanıcılar, araç çubuğundaki bu görüntü kirliliğinin engellenecek olmasından dolayı en fazla bu özelliğe oy verdiler.

İşletim sisteminin Windows 10’a bedelsiz olarak yükseltimlesi
Bunun, en fazla istenen özelliklerden bir tanesi olması kimseyi şaşırtmadı. Fakat Windows Enterprise sürümüne geçişin mutlaka bedelli olması gerektiği savunuldu. Ayrıca Windows 7 ve daha eski işletim sistemine sahip olanların mutlaka paralı geçiş yapması gerektiği düşünülüyor.

Windows güncellemeleriyle yenilenen sürücü versiyonları
Daha rahat bir kullanım olmasından dolayı kullanıcılar, bu özellik sayesinde sahip oldukları tüm donanımlar için farklı farklı internet sitelerinde gezip uygun sürücüyü aramak zorunda kalmayacaklar.

Kontrol panelinin bilgisayar ayarlarıyla birleşmesi
Bu fikrin ortaya çıkmasının en önemli sebebi, daha etkin bir işletim sistemine kavuşma isteği. Tüm ayarlara ulaşılabilecek tek bir panelin kullanılması, muhtemelen daha kullanışlı olacaktır.

Dosya Gezgini’ndeki .rar, .7z ve .bz2 gibi dosyalar için destek
Windows kullanıcıları, bu dosyaları açabilmek için üçüncü parti yazılım kullanmak zorunda. Bu dertten kurtulmak amacıyla, başlıkta verdiğimiz dosyaların desteklenmesi, kullanıcıların en çok istediği özellikler arasında yer alıyor.

Windows 10’daki Aero temalı objelerin yeniden tasarlanıp yerleştirilebilir olması
Kullanıcılar, 4 binden fazla oy kullanarak farklı ikonlar ve objeler kullanarak işletim sistemlerini kendi kullanım alışkanlıklarına göre tasarlamak istediklerini belirttiler.

Daha iyi bir NotePad uygulaması
Kullanıcıların büyük bir çoğunluğu, Note 8’in NotePad uygulamasını ilkel buluyor. Kullanıcılar, NotePad++ gibi daha modern bir arayüz kullanmak istediklerini belirtiyor.

Başlangıç ekranını kişiselleştirme
İşletim sistemine giriş yapıldığında, Windows 7 kullanıcıları, çıkan görüntüyü kişiselleştirebiliyordu. Microsoft, Windows 8’de bu özelliği kaldırdı ve kullanıcılar, yeni işletim sisteminde aynı özelliğin tekrar geri gelmesini istiyor.
(Son Düzenleme: 10-28-2014, 05:51 PM, Düzenleyen: Ciri.)
10-28-2014, 05:50 PM
Ara Alıntı

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Forum Yasal Uyarı
Türkçe Çeviri: MyBBGrup
Forum Yazılımı: MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Tema Yapımcısı Screwy
Uyarlama Edward

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren destek.tr15.net adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. wtsupport.10tl.net hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri iletisim linkimizden bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.

Gizlilik Sözleşmesi - Forum Kuralları - Reklam Ver - İletişim

10tl.net Destek Forumu -

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping