4 Adımda Sosyal Medya Bağımlılığından Kurtulun
#1
xdVX2Cm.jpg

Günlük yaşantımızda hiç sesimiz çıkmasa da sosyal medyada maşallah herkes aslan parçası. Fakat yapılan araştırmalarla da kanıtlandı ki sosyal medya bağımlılığı bir hastalık ve günlük yaşamı olumsuz yönde etkiliyor. Peki bundan kurtulmanın hiç mi yolu yok?

Sosyal medya bağımlılığında temel durum şu; kişiler Twitter, Facebook gibi sosyal medyadan uzak kaldıklarında kendilerini her şeyden habersizmiş gibi hissediyorlar ve bu yüzden sık sık kontrol etme gereği duyuyorlar.

Bir kaç ipucu ile bu paranoyaya son verilebilir ve sosyal medyadan ziyade, gerçek sosyalliğin tadına varabilirsiniz. İşte bu ipuçlarından bazıları.

Kullanım Kuralları Oluşturmak!

Bu kuralı Facebook ya da Twitter için değil, sadece kendiniz için koyuyorsunuz çünkü sorun Facebook'ta ya da Twitter'da değil bildiğiniz gibi. Küçük küçük kurallar koyarak sosyal medya ile aranıza mesafe koymaya başlayabilirsiniz. Örneğin: "akşam 7'den sonra Facebook'a bakmayacağım" gibi.

Telefondan Uygulamaları Silin

Bu yöntem aranıza mesafe koymayı en sert şekilde sağlayacak olan yöntemdir. Zira uygulama yokken teker teker tarayıcı açıp içinden Facebook'a, Twitter'a girmek çok zor gelecektir. (ben yazarken üşendim gerisini siz düşünün)

Ben Haberleri Takip Ediyordum Bahanesi!

Haberleri takip etmek için RSS okuyucu uygulamalar kurarak bu bahanenizi sonlandırabilirsiniz.

Son Çare: Hesapları Silin

Baktınız beceremiyorsunuz ve sizde sosyal medya bağımlılığı ileri seviyede. İşte o zaman tek çözüm fişi çekmek ve kendinize reset atmak. Bütün sosyal medya hesaplarınızı silerek kesin çözüme kavuşmuş olursunuz.
logo.png
WTSUPPORT.10TL.NET Sitesi ve Yöneticileri İndirdiğiniz Oyunların, Hilelerin yada Torrentlerin Hiçbirine Çalışma Garantisi Vermez.
İndirip Açamadığınız Oyunlardan WTSupport Sitesi ve Yöneticileri Sorumlu Tutulamaz.

Ara
Cevapla
Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi


10tl.net Destek Forumu -