Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
4 Adımda Sosyal Medya Bağımlılığından Kurtulun
10-08-2014, 03:16 PM,
Durum
Ciri
Root
Administrators
Yorum Sayısı: 5,676
Rep Puanı: 0
4 Adımda Sosyal Medya Bağımlılığından Kurtulun
xdVX2Cm.jpg

Günlük yaşantımızda hiç sesimiz çıkmasa da sosyal medyada maşallah herkes aslan parçası. Fakat yapılan araştırmalarla da kanıtlandı ki sosyal medya bağımlılığı bir hastalık ve günlük yaşamı olumsuz yönde etkiliyor. Peki bundan kurtulmanın hiç mi yolu yok?

Sosyal medya bağımlılığında temel durum şu; kişiler Twitter, Facebook gibi sosyal medyadan uzak kaldıklarında kendilerini her şeyden habersizmiş gibi hissediyorlar ve bu yüzden sık sık kontrol etme gereği duyuyorlar.

Bir kaç ipucu ile bu paranoyaya son verilebilir ve sosyal medyadan ziyade, gerçek sosyalliğin tadına varabilirsiniz. İşte bu ipuçlarından bazıları.

Kullanım Kuralları Oluşturmak!

Bu kuralı Facebook ya da Twitter için değil, sadece kendiniz için koyuyorsunuz çünkü sorun Facebook'ta ya da Twitter'da değil bildiğiniz gibi. Küçük küçük kurallar koyarak sosyal medya ile aranıza mesafe koymaya başlayabilirsiniz. Örneğin: "akşam 7'den sonra Facebook'a bakmayacağım" gibi.

Telefondan Uygulamaları Silin

Bu yöntem aranıza mesafe koymayı en sert şekilde sağlayacak olan yöntemdir. Zira uygulama yokken teker teker tarayıcı açıp içinden Facebook'a, Twitter'a girmek çok zor gelecektir. (ben yazarken üşendim gerisini siz düşünün)

Ben Haberleri Takip Ediyordum Bahanesi!

Haberleri takip etmek için RSS okuyucu uygulamalar kurarak bu bahanenizi sonlandırabilirsiniz.

Son Çare: Hesapları Silin

Baktınız beceremiyorsunuz ve sizde sosyal medya bağımlılığı ileri seviyede. İşte o zaman tek çözüm fişi çekmek ve kendinize reset atmak. Bütün sosyal medya hesaplarınızı silerek kesin çözüme kavuşmuş olursunuz.
10-08-2014, 03:16 PM
Ara Alıntı

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Forum Yasal Uyarı
Türkçe Çeviri: MyBBGrup
Forum Yazılımı: MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Tema Yapımcısı Screwy
Uyarlama Edward

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren destek.tr15.net adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. wtsupport.10tl.net hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri iletisim linkimizden bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.

Gizlilik Sözleşmesi - Forum Kuralları - Reklam Ver - İletişim

10tl.net Destek Forumu -

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping