Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Facebook Hesabını Kalıcı Oar
10-04-2014, 07:18 PM,
Durum
Ciri
Root
Administrators
Yorum Sayısı: 5,676
Rep Puanı: 0
Facebook Hesabını Kalıcı Oar
3GSVHFn.jpg

"Bıktım artık bu Facebook'tan keşke hiç bulaşmasaydım!" Diyenler genelde hesaplarını dondurur ve bir süre sonra geri dönerler. Peki Facebook hesabı geri dönüşü olmayacak şekilde nasıl silinir?

Söylediğim gibi bu işlemin geri dönüşü yok. Ondan sonra bana ağlamayın, "ya ben Berk'e trip atıcam diye kapattım Face'i ama barıştık" demeyin bana. Dediğim gibi dondurma işlemi değil bu, silme işlemi.

Başlamadan Önce Facebook Bilgilerinizi Yedekleyin

Fotoğraflarınızı, iletişim bilgilerinizi yedekleyerek başlamak herkes için iyi olacakç Olası bir pişmanlıktan sonra bu verileri arayabilirsiniz. Bu yüzden "genel hesap ayarları" bölümünde en altta "facebook verilerinin kopyasını indir" seçeneğine tıklayarak bilgilerinizi indirebilirsiniz. Ne olur ne olmaz siz ilk önce bunu yapın. Bulunsun.

Uygulamaları Kontrol Edin

Genelde üyelik işlemleri için üşendiğimiz uygulamalara her zaman Facebook üzerinden bağlanarak giriş yapıyoruz. Bu uygulamaların tam listesini görmek için "ayarlar" kısmından "uygulamalar" seçeneğine gelin. Instagram vb gibi günlük hayatta kullanacağınız ama sadece Facebook ile giriş yaptığınız uygulama yöntemlerinizi değiştirmeniz gerekebilir zira Facebook'u silince o uygulamalara giriş yapamazsınız.

Uygulamaları Silin

Sıra uygulamaları tamamen kaldırmaya geldi. Bütün uygulamaların yanında bulunan "çarpı işareti" ile bu işlemi yaptıktan sonra sağ üstte bulunan "Facebook'ta ve diğer yerlerde uygulamaları, eklentileri, oyunları ve internet sitelerini kullan" ifadesinin yanındaki "düzenle" seçeneğine tıklayarak da "platformu kapatın". 

Geçmişi Temizleyin

Geldik en çok uğraştıracak kısıma. Facebook hesabınızı sildiğiniz zaman, etiketleriniz, yorumlarınız ve beğenileriniz tamamen silinecek. Fakat Facebook'un reklam politikasında (ki biz bunu profilimizi açarken kabul ediyoruz) kullanıcı bilgileriniz silinse bile bu bilgilerinizin reklam politikaları doğrultusunda kullanılabileceği belirtiliyor. Bunu engellemek içinse üşenmeden "hareketler dökümü" kısmından tüm hareketleri ve beğenileri kaldırmak gerekiyor. 

Hesabınızı Artık Silebilirsiniz!

Bütün bu eziyeti çektikten sonra Facebook'un hesap silme sayfasına girin ve kullanıcı şifrenizi girip hesabınızı silin. Bu işlemden sonra 14 gün içerisinde Facebook'a herhangi bir giriş yapmamanız gerekiyor.

Dipnot: Hesabınızın silinmesi 1 aydan 3 aya kadar zaman alabilir
10-04-2014, 07:18 PM
Ara Alıntı

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Forum Yasal Uyarı
Türkçe Çeviri: MyBBGrup
Forum Yazılımı: MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Tema Yapımcısı Screwy
Uyarlama Edward

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren destek.tr15.net adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. wtsupport.10tl.net hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri iletisim linkimizden bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.

Gizlilik Sözleşmesi - Forum Kuralları - Reklam Ver - İletişim

10tl.net Destek Forumu -

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping