Facebook Gizlilik Ayarlarına 'İnce' Ayar
#1
face1-620x264.jpg
Facebook'ta eleştiri alan noktalardan birisi, sürekli olarak güncellenen gizlilik ayarları. Kullanıcılar, bu ayarlar içerisinde boğulmak istemeyip özensiz şekilde ayarlama yaptıklarında, üçüncü şahıslar tarafından görülebilecek paylaşımlarda bulunabiliyorlar.

Facebook, kullanıcılarının bu sorunları yaşamaması için gizlilik ayarlarını baştan sona yenileyerek daha da kolaylaştırıyor. Bir süredir üzerinde çalışılan bu özelliğe ulaşmak için bildirim panelinde bulunan "kilit" tuşuna tıklayın.

İlk olarak burada dinozor görünümündeki Gizlilik Ayarı Kontrolü'ne girin.

face21.jpg

Gönderilerin başlığı altında bulunan bölümde, paylaştığın içeriklerin kimler tarafından görüldüğüna bakabilirsiniz. Arkadaşlar olarak seçerseniz, paylaşımlarınız sadece arkadaşlarınız tarafından görülür. Herkes seçiliyse bu da listenizde olmayan kişilerin de paylaşımlarınızı görebileceği anlamına gelir.

face3.jpg

Uygulamaların kısmının hemen altında, Facebook'a yüklediğiniz uygulamaların arkadaş listenize olan erişim durumuyla ilgili gizlilik bilgileri veriliyor. Buradan, hangi uygulamaların kimlere görünmesini istediğinizi ayarlayabiliyorsunuz.

face41.jpg

Bu işlemleri yaptıktan sonra Bitir! butonuna tıklayarak gizlilik işlemlerinizi tamamlamış oluyorsunuz.
logo.png
WTSUPPORT.10TL.NET Sitesi ve Yöneticileri İndirdiğiniz Oyunların, Hilelerin yada Torrentlerin Hiçbirine Çalışma Garantisi Vermez.
İndirip Açamadığınız Oyunlardan WTSupport Sitesi ve Yöneticileri Sorumlu Tutulamaz.

Ara
Cevapla
Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi


10tl.net Destek Forumu -